Jak dbać o urodę o każdej porze roku

O urodę trzeba dbać o każdej porze roku, bez względu na pogodę za oknem. Wiosna to czas regeneracji po zimie, dlatego skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Mrozy sprawiają, że uroda jest zagrożona, skóra jest sucha, zmęczona i należy odpowiednio przygotować ją na cieplejsze dni. wiosną powinniśmy zainwestować więc w kremy nawilżające do twarzy i ciała oraz wybrać się do fryzjera.

Być może niezbędne okaże się podcięcie końcówek czy zabieg pielęgnacyjny na włosy. Aby dobrze przygotować się do lata, niezbędne okazują się czasem również kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające. Pozwalają one na odpowiednie przygotowanie do sezonu bikini takich partii ciała jak brzuch, pośladki czy uda. Lato to czas, kiedy słońce nas rozpieszcza, ale musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed promieniami.

Ważne jest zakupienie kremów z filtrem i używanie ich regularnie, gdy wychodzimy na słońce. Jesienią zadbajmy o utrwalenie letniej opalenizny i odpowiednie przygotowanie skóry do zimy. Zimą z kolei musimy zakupić dobrej jakości kosmetyki ochronne przeciw mrozom i niskiej temperaturze. Odpowiednie będą tłuste kremy do rąk i twarzy, zabezpieczające przed zimnem. Nie zapominajmy o nawilżeniu skóry, przez mrozy jest bowiem narażona na wysuszenia.