Jak kobieta dba o urodę

naturalne kosmetykiKobiety uwielbiają dbać o siebie. Ich uroda jest ich najsilniejsza bronią, więc poświęcają wiele czasu na wykonywanie makijażu, dbanie o włosy czy całe ciało. Już poranek jest ważny dla każdej kobiety. Panie zaczynają dzień od prysznica, mycia włosów oraz twarzy. Wiele kobiet myje włosy wieczorem, ponieważ nie ma czasu na suszenie kosmetyków rano i nie chce niszczyć ich gorącym powietrzem suszarki.

Bardzo ważny dla urody jest kolejny, poranny krok, a mianowicie śniadanie. Panie, które dbają o siebie wiedzą doskonale, że nie można wychodzić z domu bez śniadania. Nawet, jeśli nie czują głodu, zjedzą rano przynamniej jogurt czy niewielki owoc. Po jedzeniu przychodzi czas na mycie zębów. Tylko zadbane i dokładnie wyszczotkowane pozwolą płci pięknej na olśniewanie uśmiechem przez cały dzień. Później kobiety przystępują do wykonywania makijażu, zaczynając go od nałożenia na twarz, szyję i dekolt kremu. Powinien być on dopasowany do potrzeb skóry. Później należy nałożyć bazę pod makijaż, która przedłuży jego trwałość. Następnie przychodzi czas na fluid czy podkład, który stanowi kolejny element udanego i trwałego makijażu.

Od zawsze salony kosmetyczne i ośrodki SPA odwiedzały tylko i wyłącznie kobiety. Tak nam się wydawało. Jednakże jak pokazują badania robione dla branży kosmetycznej już od lat 80-tych XX wieku mężczyźni coraz częściej korzystają z kremów nawilżających i chodzą do kosmetyczki. Obecnie widok mężczyzny w salonie kosmetycznym czy w SPA nie jest już niczym niezwykłym.

Kobieta może dowolnie pomalować oczy i usta, ale panuje zasada doboru makijażu do okazji. Na koniec można posypać twarz pudrem i przyrumienić policzki różem. Jeśli w ciągu dnia makijaż nie będzie już tak zachwycający, można przyłożyć do problematycznych części twarzy bibułki matujące. Wchłoną nadmiar sebum i sprawią, że cera będzie wyglądała promienniej. Nie można zapominać o tym, uroda to nie tylko makijaż i to, co widać na zewnątrz. Trzeba dbać o siebie również od środka. Najlepszym sposobem jest picie dużych ilości wody, najlepiej niegazowanej, lekko schłodzonej. Ważna jest też dieta złożona z warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych.