Typy urody

Kobiety doskonale wiedzą o tym, że są różne typy urody i każda przedstawicielka płci pięknej stara się dopasować siebie do jakiegoś typu z tej klasyfikacji. Bardzo znany jest podział typów urody, uwzględniający cztery rodzaje, adekwatne do pór roku.

Uroda typu Wiosna to szatynka lub ciemna blondynka. Jej cera jest jasna do delikatnie brzoskwiniowej. Tęczówki mają kolor niebieski, zielony lub szary. Pani Wiosna powinna wybierać dla siebie kolory żywe, takie jak żółć, zieleń, odcienie niebieskiego.

Pani Lato jest zazwyczaj blondynką, posiada jasną cerę i niebieskie lub szare oczy. Dla kobiet o takiej urodzie idealne będą pastele. Znakomicie podkreślą ten delikatny typ urody.

Pani Jesień posiada cerę w barwie kości słoniowej, jest delikatna, ale ma skłonność do piegów. Włosy przybierają odcień od rudego po kasztanowy i mahoń. Uroda znana jako Jesień ma zielone, piwne lub brązowe oczy. Pani Jesień może swobodnie korzystać z całej, jesiennej palety barw, od żółtego, przez odcienie pomarańczu, czerwieni aż po zielenie, brązy i czerń.

Pani Zima to chłodny typ urody. Cechuje się jasną, porcelanową cerą, ciemnymi oczami i włosami. Takim kobietom pasują kolory chłodne: niebieski, zielony, ale również odcienie czerwieni, fioletu czy czerń.