Wykonywanie makijażu

Makijaż jest ważnym elementem porannej toalety wielu kobiet. Są panie, które otwarcie deklarują, że bez makijażu nie wyjdą z domu, nawet do osiedlowego sklepu. Są różne rodzaje makijaży, wyróżnia się te delikatne, codzienne, wieczorowe czy odważne makijaże sceniczne. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kosmetyków. Jeśli nie wiemy, jakie będą dla nas najlepsze, warto skorzystać z profesjonalnych porad ekspertów od spraw związanych z urodą.

Wiele kobiet przegląda również magazyny modowe i te, w których zawarte są porady z działu uroda. W artykułach pojawia się ważne stwierdzenie, że podstawą dobrze wykonanego makijażu jest krem do twarzy. Powinien być on dopasowany do typu cery oraz zapewniać długie utrzymywanie się makijażu w nienagannym stanie.

Pomocny może okazać się w ciągu dnia prasowany puder czy bibułki matujące. Po kremie przychodzi czas na bazę pod makijaż. Obecnie wiele kobiet decyduje się na rewolucyjne kremy typu BB, zastępujące krem, bazę i podkład. Jeśli na twarzy widoczne są wypryski lub blizny po nich, można zastosować korektor w pędzelku czy sztyfcie, który zamaskuje niedoskonałości. Makijaż oczu i ust można wykonać według własnego uznania, z zachowaniem umiaru i dobrego smaku.